Progi dochodowe? Dowiedz się więcej!

Posted by on paź 29, 2013 in PITy 2014 | 0 comments

Podatki to mała pomoc dla obywateli. Prędzej dotyczą państwa, w którym ci pierwsi wiodą swój żywot. Nic dziwnego, że nie przynoszą nam radości, choć są nie do uniknięcia. Dodatkowo, coraz chętniej ustanawiane są podatki od sytuacji, które na zdrowy rozum powinny być wolne. Na szczęście, nie licząc absurdów podatkowych, funkcjonują zarazem przepisy uczciwiej traktujące niektórych podatników. 

Jakie to sumy?

Tym sposobem, wychowanek poniżej 5 wiosny dostanie 77zł, a potem do 18 roku przysługuje mu 106zł, zaś do dwudziestych czwartych urodzin 115zł. Pieniądze te będą z biegiem czasu rosły, co zawsze jest wsparciem dla rodzin wielodzietnych.

Progi dochodowe, czyli "dobra" twarz podatków

Progi dochodowe są uregulowane w taki sposób, aby najubożsi mieszkańcy mieli przewidziane zapomogi, jeżeli tych progów nie dadzą rady przekroczyć. I w tym momencie wkracza pozytywna innowacja. Wraz z 1 listopada 2012 zwiększył się próg dochodowy tyczący się rodzin wielodzietnych. Rodziny z przychodami poniżej 539zł od osoby miesięcznie, otrzymają wsparcie od państwa, a jeżeli jednym z dzieci jest niepełnosprawne dziecko, próg dochodowy wynosi 623zł.

Poza zwiększeniem progu dochodowego w kwestii powyższej, zwiększeniu nie ulegają te oto sumy: zasiłek pielęgnacyjny (nadal 153zł), dodatek z tytułu urodzenia dziecka (1000zł), urlop wychowawczy (400zł), samotne wychowywanie dziecka (od 170 do 340zł).

 rozliczenie podatku PIT przez Internet Program do pit odliczenia podatkowe PIT 36 program pit pit online pit 2013 podatki podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>