Wszystko o podatku od psa

Posted by on paź 25, 2013 in PITy 2014 | 0 comments

Masz psa i nie wiesz, czy powinieneś płacić podatek z tej przyczyny? Zorientuj się, czy gmina zamieszkania ma takie prawo.

Krakowianie płacą za psy

Od 1 stycznia 2013 Krakowianie ponownie płacą za posiadanie psa. To 36zł rocznie. Nie muszą jej płacić osoby niepełnosprawne, emeryci, a także właściciele pociech ze schroniska, z czipem, wykastrowanych i wysterylizowanych. Płacenie podatku kontroluje straż miejska. Łączna suma uzbierana z takiego podatku oscyluje w granicach 100 tys. zł. Opłaca się upewnić, czy musimy w gminie płacić za czworonoga.

Podatek od psów w Polsce

Cieszmy się, że opodatkowanie psów w naszej ojczyźnie nie obowiązuje w każdej gminie. Wraz z końcem 2007 roku gminy przesądzały o wielkości opłat, a rozporządzenie ministerialne trzymało pieczę nad projektem. To jeden ze sposobów, by powiększyć budżety gminne oraz zmniejszyć gromadę pociech. Obowiązek przestał obowiązywac w 2008 roku i aktualnie gminy inicjują uregulowania na zasadzie fakultatywnej opłaty za opiekę nad psem. Suma to od 3 zł na miesiąc, lecz całościowo to 119,93zł przez rok.

Skąd wziął się podatek od psa

Daninę za czworonogi wprowadzono na zasadzie podatku od luksusu, w 1810 w Królestwie Prus. W ciągu dalszych lat prawo to borykało się z intensywną krytyką i buntem, i nawet teraz sprawa z opodatkowaniem psów jest wciąż zmienna. Dobrze jest się upewnić, czy musimy w gminie płacić za czworonoga.rozliczenie podatku PIT przez Internet Program do pit odliczenia podatkowe PIT 36 program pit pit online pit 2013 podatki podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>