Czego potrzebuje program PIT

Posted by on paź 27, 2013 in PITy 2014, Program PIT | 0 comments

Program do rozliczania PITu 2013 – PIT pro, to nowoczesna aplikacja, która ułatwi twoje rozliczenie podatkowe. Co więcej, jest dostępna za darmo! Wystarczy tylko zasiąść przed komputerem, by rozpocząć swoją deklarację podatkową.

PIT online

Pierwszym i bardzo istotnym warunkiem do pełnego posługiwania się programem PIT pro jest posiadanie stałego dostępu do internetu. Co prawda, program może funkcjonować bez internetu, lecz wtedy nie będziemy mogli wysłać nim gotowego formularza i pozostanie nam wydrukowanie go, a następnie osobiste doręczenie do urzędu.

PIT 11 jako podstawa

W programie PIT pro możemy wyliczyć nasz PIT 11, lecz znacznie więcej podatników rozpoczyna swoją deklarację dopiero na podstawie uzupełnionego PIT 11. Dane zawarte w owym formularzu są tak samo potrzebne przy rozliczeniu elektronicznym, jak i tradycyjnym. Szczególnym udogodnieniem programu komputerowego jest to, że sam wyliczy odpowiednie kwoty na podstawie informacji, jakie podamy z PIT 11.

Podpis elektroniczny? To przeszłość

Formularze podatkowe wypełnione przez program PIT pro nie wymagają podpisu elektronicznego. Funkcjonują one na zasadzie e-deklaracji, akceptowanych prawnie od 2008 roku. Oznacza to tyle, że zaraz po zakończeniu wypełnienia możemy wysłać nasz formularz i czekać na potwierdzenie odbioru. Owo potwierdzenie należy przechowywać w razie ewentualności sprawdzenia naszego PITu.

 rozliczenie podatku PIT przez Internet Program do pit odliczenia podatkowe PIT 36 program pit pit online pit 2013 podatki podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>