Jaki najlepszy program do pit?

Posted by on lut 14, 2014 in Program PIT | 0 comments

Co roku, wraz z nadejściem wiosny, obywatele stają przed pytaniem  jak dobrać program do pitu. Na pierwszy rzut oka jest to prosta decyzja spędza jednak sen z powiek zarówno przedsiębiorcom jak i osobom prywatnym. Pokażemy jak wybrać program do wypełnienia pit.

Po co program?

Program do wyliczenia pit daje możliwość dostarczenie oświadczenia, nawet jeśli podatnik nie posiada specjalistycznej wiedzy bądź znajomości prawa fiskalnego. Ponadto, takie rozwiązanie zezwala na zrealizowanie pitu szybko i bezpiecznie.

Zdecydowana cześć programów zapewnia możliwość rozliczenia bez podpisu kwalifikowanego wszystkich najpopularniejszych pitów, czyli: PIT-16, PIT-16A, PIT-16Z, PIT-19A, PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39 wraz z załącznikami oraz posiada automatyczny weryfikator , który sprawdza poprawność wypełnienia wszystkich rubryk.

 Dobry program cechuje się…

 

Warto wybrać taki program do wypełnienia pit, jaki :

 • nie ma ograniczenia podatników i ilości uzupełnionych formularzy,
 • gotowy pit program umożliwia wydrukować albo oddać drogą elektroniczną do systemu e-Deklaracje.gov.pl (w niniejszym wypadku potwierdzenie wysłania deklaracji obywatel weźmie na podany adres e-mail),
 • ma wbudowaną bazę urzędów skarbowych, gmin i powiatów, dzięki czemu płatnik unika konieczności  sprawdzania adresu odpowiedniej placówki (taką możliwość miał np. program pit rzeczpospolita, bankier itp.),
 • zapewnia ochronę danych personalnych (dane winnym istnieć w pełni bezpieczne i pozostać na komputerze użytkownika)
 • błyskawicznie dokonuje rozliczenie podatku, ale także dokonuje wszelkich obliczeń.

Deklaracja krok po kroku

 

Samodzielne przeprowadzenie pit jest niezwykle proste, wystarczy tylko parę kroków:

 1. Wybór programu do rozliczenia pit – w tym celu najlepiej wyszukać program, który posiada wymienione wyżej cechy.
 2. Rozpoczynamy – uruchomienie programu, wybór sposobu opodatkowania (samodzielnie czy razem z małżonkiem), podanie informacji osobowych.
 3. Wprowadzenie dochodów – rubryki wypełniane np. na bazie druku PIT-11, który podatnik zyska od dającego zatrudnienie do końca lutego, wśród nich: przychód, koszty pozyskania przychodu, zaliczka uzupełniona przez płatnika, składki na ubezpieczenie społeczne, składki na ubezpieczenie zdrowotne. Ulgi i odliczenia – uwzględnijąc np. ulga za Internet lub ulga z tytułu wychowywania dzieci.
 4. 1% podatku – przeznaczany na rzecz Organizacji Użytku Publicznego, wybór losowy z grupy aktualnych OPP czy na rzecz wybranej wcześniej organizacji.
 5. Korekta – przed składaniem deklaracji należy ją dokładnie sprawdzić pod kątem prawidłowości zatwierdzonych informacji. Warto też zastanowić się, czy podatnikowi nie należą się jakieś dodatkowe profity.
 6. Wysłanie deklaracji do urzędu skarbowego.

 Najlepszy program to darmowy program

 

W sieci bez wysiłku znaleźć można darmowy program do pit. Jedynym warunkiem stosowania jest danie 1% podatku na wybraną Organizację Pożytku Publicznego lub konkretny cel. Jest to mała stawka za dostęp do popularnego rozwiązania, które umożliwi przejście przez proces podatowy w sposób szybki i pewny. Wśród organizacji korzystających z takiej usługi znaleźć wolno: placówki opiekuńcze, domy dziecka, hospicja czy stowarzyszenia.

 Jak pobrać program do pitu?

 Jeżeli podatnik dokonał wyboru programu, który ułatwi rozliczenie, powinien zdecydować, czy uzyskać go na komputer lub wykonać zeznanie online. Oba rozwiązania mają bezpośrednich zwolenników, jaki więc dobrać? Odpowiedź jest zwykła: najwygodniejszy. Wykorzystywanie jest bajecznie łatwe – wystarczy „kliknąć” przycisk Pobierz program a w czasie kilku-kilkudziesięciu sekund (w relacji od szybkości transferu Internetu) wolno przystąpić do działania. Dla osób, jakie stronią od zapisywania programów na dysku, świetnym wyjściem będzie wykonanie deklaracji poprzez Internet. Opcja ta zapewnia dokładnie takie same szanse jak korzystanie z pobranego programu.

 

Mimo, że wypełnianie formularza traktowane jest bardziej jako przykry obowiązek, dzięki przydatnym w Internecie programom każdy podatnik może bez problemu sobie z nim poradzić. Z myślą o użytkownikach firmy oferujące takie wyjścia starają się maksymalnie ułatwić pracę niezbędną do przeprowadzenia oświadczenia a ponadto dbają, aby ryzyko popełnienia błędu było minimalne. Zastosowanie programu do pit to najdoskonalszy sposób na pity nie zwracający uwagi na wykształcenie i doświadczenie wypełniającego.

Dobry program pit daje możliwość korzystania również poprzez osoby prywatne jak i firmy, biura rachunkowe, księgowe oraz doradców podatkowych. Co się z tym łączy, im więcej osób zawodowo zajmujących się podatkami, wykorzystuje taki program, tym większa pewność, iż pozostał on zorganizowany przez doświadczonych specjalistów. Dzięki temu obywatel ma pewność słuszności wyboru.

Zobacz też! program pit

rozliczenie podatku PIT przez Internet Program do pit odliczenia podatkowe PIT 36 program pit pit online pit 2013 podatki podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>