Termin rozliczenia e-deklaracji

zegarek 300x199 Termin rozliczenia e deklaracjiBez względu na to, jak chcemy się rozliczyć z podatku, możemy to robić od pierwszego stycznia 2014 roku. Wtedy rozpoczyna się sezon podatkowy dla wszystkich obywateli. Nawet jeżeli korzystamy z programu PIT pro, z PITów online czy innych udogodnień, termin wysłania PITu obowiązuje ten sam. Ostateczny dzień deklaracji podatkowej to 30 kwietnia 2014 roku.

Uniknij kary

Proces rozliczenia podatkowego jest bezpłatny, o ile korzysta się z takich narzędzi, jak program do podatków PIT pro. Lecz jeżeli zapomnimy wysłać formularz przed terminem albo zwyczajniej w świecie odwleczemy to na ostatnią chwilę i okaże się wtedy, że brak nam pewnych dokumentów, musimy liczyć się z karą.

Gdy terminowość zawodzi

Jeżeli faktycznie nie mamy szans rozliczyć się z fiskusem w terminie, pozostaje nam tylko i wyłącznie sporządzenie dokumentu nazywanego „czynnym żalem”. To pismo kierowane do urzędu, w którym tłumaczymy się, jakie były powody naszej opieszałości i dlaczego nie udało nam się ostatecznie wypełnić formularza PIT.

Najlepiej jednak uniknąć takiej sytuacji i przystąpić do rozliczenia podatkowego czym prędzej. Idealnym na to sposobem jest skorzystanie z programu komputerowego, dzięki czemu nasze rozliczenie podatkowe potrwa naprawdę tylko chwilę.