Najczęstsze pomyłki PIT

Posted by on sty 26, 2014 in | 0 comments

Deklaracja podatkowa nie jest łatwym zadaniem. Powinniśmy podać tam dużo informacji, co prowokuje liczne błędy. Trzeba zwracać uwagę na najistotniejsze kwestie.

Poprawność danych

Duża większość formularzy podatkowych oddawana jest do korekty właśnie z powodu złych danych. Bywają to nieścisłości w danych personalnych czy w okazywaniu dochodów i strat. Mają miejsce również błędne wyliczenia. Dlatego przed oddaniem naszego druku do urzędu, sprawdźmy go dwukrotnie. Należy pamiętać, że dane z konkretnych tabelek muszą wynikać z poprzednich.

Odliczenia podatkowe

Zazwyczaj nie orientujemy się, jakie ulgi się nam należą albo nie jesteśmy w stanie ich należycie rozliczyć. Ale to nie jest tak trudne, jak się wydaje. Trzeba tylko dowiedzieć się kilku rzeczy. Najistotniejsze informacje znajdziemy w Internecie. Na ten czas istnieje sporo serwisów podatkowych, które odpowiedzą na nasze pytania.

Uzupełnianie PIT 36

Ten druk może okazać się zawiły. Przeznaczony jest on przeważnie dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Mimo że tego roku większość z nas wybierze PIT 37, to druk 36 jest drugim w kwestii popularności. Większość osób wypełniających przeważnie inny PIT nie wie, że powinna się rozliczać na wspomnianym druku.

Przypominamy, że najmniej błędów się zdarza, gdy używamy zupełnie darmowego i przydatnego programu PIT Pro do ściągnięcia na naszej stronie.

rozliczenie podatku PIT przez Internet Program do pit odliczenia podatkowe PIT 36 program pit pit online pit 2013 podatki podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>