Pit 36 przez internet

Posted by on lut 16, 2014 in | 0 comments

Posted by on gru 15, 2013 in Uncategorized | 0 comments

Obywatele bez względu na miejsce zatrudnienia, wiek i doświadczenie rok w rok stają twarzą w twarz z koniecznością złożenia oświadczenia fiskalnego. W gąszczu przepisów nietrudno się zgubić. Podpowiemy, co sprawić, żeby rozliczenie roczne pit 36 przebiegło bez kłopotów.

Pit 36 - dla kogo

Instrukcja do pit 36 zamieszczona na stronie Ministerstwa Finansów jako osoby zobowiązane do oddania oświadczenia o wysokości uzyskanego zysku (poniesionej straty) określa obywateli, jacy:

  • mieli: pozarolniczą działalność gospodarczą opodatkowaną na ogólnych zasadach przy użyciu skali podatkowej, działy specjalne produkcji rolnej opodatkowane na ogólnych zasadach przy użyciu skali podatkowej,
  • otrzymali przychody: z najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy czy z różnych umów o podobnym charakterze, opodatkowane na ogólnych zasadach, z których byli obowiązani samodzielnie opłacać zaliczki na podatek, ze źródeł zysków położonych za granicą, z innych źródeł, opodatkowanych na ogólnych zasadach przy użyciu skali podatkowej, z których ani płatnik, ani obywatel w przeciągu roku skarbowego nie miał obowiązku odprowadzania zaliczek,
  • mają ze zwolnienia na bazie art. 44 ust. 7a ustawy (tzw. kredyt podatkowy),
  • są zmuszeni dokonać doliczenia na bazie art. 44 ust. 7f ustawy,
  • są obowiązani zaliczyć do swoich przychodów dochody małoletnich dzieci,
  • umniejszają dochód o straty z lat ubiegłych,
  • wykazują należny zryczałtowany podatek dochodowy, o jakim mowa w art. 29, 30 i 30a ustawy, jeżeli podatek tenże nie został pobrany przez płatnika,
  • wykazują należny podatek dochodowy, o jakim mowa w art. 30e ustawy.

     

 

Najszybciej przez Internet

Najłatwiejsza droga do oddania deklaracji podatkowej to przekazanie tzw. e-deklaracji. Pit 36 przez internet dostarczyć można dokładnie w parę minut, bez potrzeby wykorzystywania czasu na dojazd do urzędu skarbowego oraz wyglądanie w kolejce. Użycie tego innowacyjnego rozwiązania nie jest skomplikowane, a dodatkowo wykonane oraz dobrane w tym celu programy praktycznie likwidują ryzyko popełnienia błędu.

 

Jak wypełnić pit 36

 

przykład zamieszczony poniżej stanowi swoisty niezbędnik do wypełnienia deklaracji.

 

CZĘŚĆ A

Rozliczenie roczne pit 36 podatnik rozpoczyna od dopełnienia pól zawierających pytania o: identyfikator podatkowy, wybór systemu opodatkowania (indywidualnie, łącznie z partnerem czy jako osoba samotnie wychowująca dziecko), rok, cel oświadczenia i adres urzędu skarbowego odpowiedni dla miejsca zamieszkania.

CZĘŚĆ B

Następne dane zezwalające na identyfikację jednostki składającej zeznanie. 

CZĘŚĆ C

W tym miejscu pit 36 druk 2013 podatnik mówi o skorzystaniu ze zwolnienia w podatkach w możliwościach tak zwanego kredytu skarbowego. Dotyczy to osób zaczynących prowadzenie działalności gospodarczej (po dokonaniu wymaganych warunków).

CZĘŚĆ D

Obywatel rozpoczyna wyliczenia, podokonaniu jakich w dalszej części otrzyma wiadomość, czy jest w obowiązku dopłacić podatek, czy otrzyma jego zwrot. Tę część programu pit 36 druk 2013 uzupełnia się w tym oparciu, w tym przy pomocy innych dokumentów, m.in. druków i deklaracji przyjętych od różnych podatników również w przypadku posiadanie działalności gospodarczej z księgi przychodów i rozchodów również księgi rachunkowych.

CZĘŚĆ E

Następne obliczenia, podczas których przygotowuje się odliczenia od przychodu zwolnionego, utrat i opłat na ubezpieczenie społeczne.

CZĘŚĆ F

Obywatel odlicza od zarobku zwolnienia takie jak: ulga na internet, na dzieci, zniżki związane z mieszkaniem i domem, rehabilitacyjne, odliczenia z tytułu przekazanych subwencji.

CZĘŚĆ G

Wymaga wykazania sum zwiększających przesłanki opodatkowania lub zmniejszających szkodę, jeśli podatnik utracił podstawę do wcześniejszych pomniejszeń.

CZĘŚĆ H

Ten fragment pit 36 druk 2013 to miejsce na obliczenie podatku.

CZĘŚĆ I i J

To fragment pit 36, w jakiej jesteśmy w stanie dokonać odliczenia od podatku, uzupełniając wcześniej – jeżeli mamy jakieś zniżki – dokumenty PIT/O i PIT/D. Oprócz tego odliczamy w tej części składkę na ubezpieczenia zdrowotne, również te wyniesione podczas np. pracy zagranicą, jeśli były za nas opłacone.

CZĘŚĆ K

Ostatnia część, odkrywa czy podatnik ma urzędowi skarbowemu dopłacić podatek, czy ma zwrot nadpłaty.

CZĘŚĆ L

To część dotycząca zryczałtowanego czynszu dochodowego, jaki w myśl uchwały uzupełnią osoby nie posiadające miejsca zamieszkania na obszarze kraju i posiadają dochody bez pośrednictwa płatników.

CZĘŚĆ M, N

Część M wypełniają osoby, które będąc podatnikami prowadzącymi działalność gospodarczą zaliczyli do kosztów uzyskania przychodów wydatki na nabycie lub wytworzenie we własnym zakresie składników majątku, a następnie były zobowiązane do zaliczenia ich do środków trwałych. Część N dotyczy należnych za poszczególne miesiące lub kwartały zaliczek na podatek wykazanych w części J, które podatnik powinien wpłacić za dany rok podatkowy.

Rozliczenie roczne pit 36 nie jest takie okropne, jak mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. Przede wszystkim należy dokładnie czytać dane na dokumencie. Powinniśmy również zachować ten tekst i wrócić do niego przed rozpoczęciem pracy nad deklaracją podatkową. Instrukcja do pit 36 ułatwi przebrnięcie przez poszczególne rubryki. Pomocne może ponadto być zapamiętanie informacji, że najskuteczniej będzie wysłać pit 36 przez internet.

Zobacz też! sii.org.pl

rozliczenie podatku PIT przez Internet Program do pit odliczenia podatkowe PIT 36 program pit pit online pit 2013 podatki podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Deklarację PIT 36 złóż w Urzędzie w prosty i banalny sposób. Jeżeli jesteś płatnikiem, którego dotyczy ten wzór dokumentu, rozważ to, że jesteś zobowiązany rozliczyć się z Urzędem Skarbowym do końca lutego 2014 roku. Nikt nie przymusza Cię, żeby w tym celu udawać się do Skarbówki. Wystarczy, że wykorzystasz do tego celu własny komputer i poznasz się z programem, który pomoże Cię w sprawnym wypełnieniu deklaracji.

Rozliczenie PITu 36 przez Internet

Gdy wybierzemy rozliczenie przy użyciu odpowiedniego programu, bardzo na tym skorzystamy. Głównym powodem jest szybkość i łatwość użytkowania. Prawie wszystkie programy do PITów, w tym PIT Pro, mają wbudowany w pomocny system wskazówek, który poprowadzi nas przez kompletny mechanizm wypełniania deklaracji. Program przestrzeże nas, kiedy opuścimy pewną istotną rubrykę, zliczy należności na postawie dostarczonych wiadomych, pomoże wybrać stosowny druk.

PIT Pro – bezpłatny program do PITów

Aby rozliczyć się w dopuszczalnie jak najbardziej dogodny dla Ciebie sposób, musisz uwierzyć rewolucyjnym rozwiązaniom. W tymże celu sięgnij po gotowe, nieodpłatne druki PIT online. Momenty, gdy nadzwyczaj atrakcyjną postacią realizowania druków podatkowych, było ich ręcznie wpisywanie w Urzędzie dawno się skończyły.  PIT składany przez Internet, przybiera formę e-deklaracji i rozpatruje się tak samo jak ten manualny. Nie musisz go podpisywać. Jego wypełnienie zajmie Ci zdecydowanie mniej czasu. Kiedy już wypełnimy odpowiedni formularz możemy nadać go pocztą elektroniczną do Urzędu Skarbowego. Bardzo istotne jest, żeby dostać formularz UPO, zatwierdzający dostarczenie zeznania skarbowego.rozliczenie podatku PIT przez Internet Program do pit odliczenia podatkowe PIT 36 program pit pit online pit 2013 podatki podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>