PIT-O, załącznik przydatny

Posted by on mar 2, 2014 in | 0 comments

PIT-O stanowi dodatkowy formularz, który dołączamy od rozliczenia podatkowego. Zobacz, do czego on służy i dowiedz się, czy cię dotyczy.

Deklaracje małżeńskie i PIT-O

 

Korzystnym urozmaiceniem w PIT-O jest to, że małżonkowie mogą wspólnie wypełniać ten załącznik, pod warunkiem że mogą rozliczać razem swój podatek. W takim razie dołączają tylko jeden załącznik, aby otrzymać ulgę. Nie zapominajmy, że jedyne odliczenie nie objęte przez PIT-O to odliczenia wydatków mieszkaniowych.

 

Przeznaczenie PIT-O

 

Załącznik PIT-O istnieje dla osób, które postanowili zdobyć ulgę podatkową czy też jakkolwiek zmniejszyć swój podatek. Na podstawie PIT-O zdobyć można każde przewidziane ulgi, o ile nam się należą. Jeżeli chcesz dostać ulgę za Internet, ulgę prorodzinną, ulgę na dziecko, to musisz koniecznie pamiętać o załączeniu PIT-O. Bez tego ta możliwość przepadnie na kolejny rok.

 

PIT-O, a inne PITy

 

PIT-O jest zaprojektowany dla konkretnej grupy druków. Kiedy rozliczasz się za pomocą PIT 36, PIT 37 albo PIT 28, możesz w takim wypadku skorzystać z niniejszego załącznika. Podatnicy rozliczający podatek na pozostałych formularzach, lub nie mający praw do podatkowych odpisów, nie używają PIT-O.

 

Program do PIT 2013 jak też PITy online to najlepsze rozwiązanie, ponieważ wtedy mamy pewność, że załącznik PIT-O jest najnowszy. W każdym roku zmieniają się zasady ulg podatkowych, dlatego ten formularz powinien mieć najnowszą wersję.

rozliczenie podatku PIT przez Internet Program do pit odliczenia podatkowe PIT 36 program pit pit online pit 2013 podatki podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>