Spóźniony PIT 11

Posted by on lut 1, 2014 in | 0 comments

By być w stanie rozliczyć własny druk PIT, fundamentalny jest dla nas PIT 11. Zdarzyć się może, że nie pozyskamy go na czas. Jak sobie z tym radzić?

Nasza punktualność jest najważniejsza

 

Prawdopodobnie nie damy rady poprawnie wyliczyć wszystkie dane bez PIT 11, lecz możemy obliczyć je choćby ”mniej więcej”. Niedostatek PIT 11 jest winą płatnika, lecz za niedostarczenie naszej deklaracji urząd skarbowy obciąży tylko nas. Dlatego ważniejsze jest wysłanie przynajmniej niedokładnego formularza. W takim wypadku pozostaje jeszcze dołączenie korekty PITu po 30 kwietnia, gdy już znajdziemy potrzebne liczby.

Składki ZUS

 

Na PIT 11 kluczowymi danymi są składki do ZUS. Jeśli pracodawca nie ofiaruje nam danych o składkach i przychodach, musimy je zdobyć własnoręcznie. Musimy w takim razie zwrócić się do ZUS i zdobyć druk RMUA, ponieważ tam są ważne dane. Możemy równocześnie spróbować dotrzeć do przelewów bankowych firmy, dzięki czemu wyliczymy przychody.

 

Błąd pracodawcy

 

PIT 11 musi być przedstawiany nam przez płatnika, więc osobę która nas zatrudnia, do 31 stycznia 2014. Termin wyznaczony jest wcześniej od pozostałych, albowiem na deklaracji PIT 11 są ważne informacje, jakimi posługujemy się przy wypełnianiu przede wszystkim PIT 37. Dlatego jeżeli kończy się czas, a płatnik nie pokazał nam PIT 11, natychmiast trzeba go upominać o ten dokument.

 

Pamiętaj, że dla PITu 37 i reszty formularzy 30 kwietnia 2014 termin nieprzekraczalny i nie unikniemy tego. Dla pewności upomnijmy pracodawcę jeszcze dziś, by rozliczenie formularza przebiegło należycie.

rozliczenie podatku PIT przez Internet Program do pit odliczenia podatkowe PIT 36 program pit pit online pit 2013 podatki podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>