Studenci, a rozliczenie podatkowe

Posted by on mar 11, 2014 in | 0 comments

Studenci także są uważani za podatników. Wobec czego, jeśli osiągnęli dochody w trakcie ubiegłego roku, muszą okazać je w formie formularza podatkowego.  

Błyskawiczny sposób

W naszych czasach proces deklarowania podatku jest dużo łatwiejszy. Wystarczy wykorzystać PIT online lub ściągnąć bezpłatny program do PIT 2013, aby móc zdeklarować swój podatek. To idealne rozwiązanie dla młodych studentów, którzy dużo czasu wykorzystują w Internecie i są przywykli do obsługiwania narzędzi elektronicznych. Studia to także liczne formalności, jakie należy spełnić przez Internet, dlatego dla studenta formularze PIT 2013 to żadne wyzwanie.

Który PIT wybrać

Studenci najczęściej są zatrudniani na podstawie umowy zlecenie lub umowy o dzieło. Obie sytuacje sprawiają, że student rozlicza się formularzem PIT 37. Formularz PIT 37 druk jest najbardziej uniwersalny i popularny, dlatego student spełnia deklaracje tak samo, jak większość obywateli.

Opodatkowane stypendia?

Studenci często odnajdują dodatkowe źródła finansowe w formie stypendiów. To wiekowa i korzystna forma utrzymywania uczniów. Co warto zaznaczyć, pieniądze ze stypendiów nie są określane jako dochody, wobec czego nie będzie od nich odprowadzany podatek. Każdy typ stypendiów – naukowych, mieszkaniowych, socjalnych – jest zwolniony z podatku.

Całkowicie darmowy program do PIT 2013 to perfekcyjne narzędzie dla studenta, do ściągnięcia na naszym serwisie. Zapraszamy do deklaracji podatkowych!

rozliczenie podatku PIT przez Internet Program do pit odliczenia podatkowe PIT 36 program pit pit online pit 2013 podatki podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>