Szybkie rozliczanie z pit

Posted by on lut 2, 2014 in | 0 comments

Rok w rok zarówno osobom fizycznym, inwestorom jak i biznesmenom sen z powiek spędzają pity. To żadna przyjemność, jednak każdy musi. Jak przebrnąć przez to błyskawicznie, łatwo i przyjemnie? 

Obowiązujące stawki podatkowe

Kwotą podatku stanowi stwierdzony procentowo lub kwotowo współczynnik służący wyliczeniu właściwej wielkości podatku od podstawy opodatkowania. Stawka skarbowa nie jest ostatnim parametrem oddziałującym na wielkość podatku. Obowiązkowe w Polsce Kwotą podatku stanowi stwierdzony procentowo lub kwotowo współczynnik służący wyliczeniu właściwej wielkości podatku od podstawy opodatkowania. Stawka skarbowa nie jest ostatnim parametrem oddziałującym na wielkość podatku. Obowiązkowe w Polsce stawki podatkowe to:

- w ramach podatku od wyrobów oraz usług:

  • fundamentalna: 23%,
  • obniżone: 8%, 7%, 5%, 4% i 0%,
  • tzw. kwota zwolniona, obejmująca materiały i usługi ustawowo zwolnione z podatku VAT - w ramach podatku dochodowego:
  • 19% - w przypadku osób prawnych i fizycznych, które wybrały liniową metodę rozliczania podatku dochodowego,
  • 18% lub 32% - w przypadku osób fizycznych uiszczających wpływy na podstawach ogólnych według skali podatkowej (wysokość stawki zależy od wielkości podstawy opodatkowania),
  •  75% - podatek dochodowy od zarobków nieodkrytych (używana w przypadku zatajenia profitów) - w ramach podatku od procedur cywilnoprawnych:
  •  udzielenie dotacji: 2%,
  • poprawka umowy korporacji: 0,5%,
  • sprzedaż działek oraz kwestii ruchomych: 2%,
  • sprzedaż praw majątkowych: 1%.

Jak dokonać korekty zeznania?

Poprzez Internet można złożyć również poprawkę świadectwa skarbowego. Do poprawy własnej deklaracji PIT nie są niezbędne odrębne druki nota korygująca, tak jak w przykładzie poprawki faktur. Wystarczy oddać nietradycyjną deklarację podatkową na tym samym formularzu z wskazaniem korekta, a także dołączyć listowne uzasadnienie okoliczności poprawki (dla informacji internetowych stanowi to dokument ORD-ZU). To szybki i przystępny sposób na naniesienie zamian bez konieczności wychodzenia z domu i powtórnego udania się do urzędu fiskalnego..

Rozlicz pit przez Internet

Najpraktyczniejszym oraz najkrótszym systemem złożenia deklaracji fiskalnej jest rozliczenie się z pit przez Internet. Można to wykonać bez wychodzenia z domu dodatkowo w każdym czasie. Wypełniając deklarację online oszczędzasz czas, kapitały (niezbędne np. na dojechanie do urzędu skarbowego) a także nerwy. W zeszłym roku z tej formy skorzystało ponad 2 miliony obywateli a rosnąca sława e-deklaracji uzasadnia jej wyższość nad konwencjonalną, papierową postacią rozliczenia. Poprzez Internet, bez kwalifikowanego podpisu cybernetycznego wolno wysłać następujące rodzaje pitów: PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT- 39, PIT-16A, PIT-19A wraz z załącznikami. Nowy system zapewnia bezpieczeństwo przekazywanych wiadomości. Wszystko dzięki wymogowi autoryzacji, który do minimum zmniejsza zagrożenie, że ktokolwiek podszyje się pod obywatela. Poświadczeniem dostarczenia deklaracji jest Urzędowe Poświadczenie Odbioru, stosowane tak samo jak dowód nadania listu poleconego lub poświadczenie złożenia zeznania zdecydowanie w urzędzie fiskalnym.

Do rozliczenia pit przez Internet potrzeba tylko posiadać dostęp do sieci oraz opracować dane strzegące prawdziwość deklaracji, tzw. identyfikator podatkowy czyli: PESEL (w przypadku obywateli będących osobami fizycznymi objętymi rejestrem PESEL nieprowadzących inicjatyw gospodarczej lub niebędących zarejestrowanymi obywatelami podatku od towarów oraz usług) lub NIP (w wypadku innych podmiotów podlegających obowiązkowi ewidencyjnemu, jacy zarządzają własnądziałalność lub są zarejestrowanymi podatnikami podatku od towarów oraz usług lub są płatnikiem składek na ubezpieczenia społeczne lub lecznicze za ubezpieczonego pracownika), imię i nazwisko, datę urodzenia oraz kwotę zarobku wykazaną w zeszłorocznej deklaracji.

W Internecie aż roi się od stron z możliwościami. Jak wyszukać najlepszy program do rozliczania pit? Znajdź taki, który jest darmowy, szybki oraz dopuszcza możliwość wypełnienia różnych deklaracji. Czytelny interfejs oraz bezproblemowa obsługa to dodatkowe pozytywy. Atrakcyjny program pozwala zrealizować zeznanie oraz szeroką gamę dokumentów, a później pozwala złożyć deklarację poprzez Internet. Program winien sam wykonywać obliczeń oraz podawać wiadomości na temat docelowego urzędu skarbowego. Programy gwarantują także wpisywanie czynności w dowolnym momencie oraz jej późniejszą kontynuację.

Zobacz też! sii.org.pl

rozliczenie podatku PIT przez Internet Program do pit odliczenia podatkowe PIT 36 program pit pit online pit 2013 podatki podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>