Ulgi podatkowe dla posiadajacych własną firmę

Posted by on gru 24, 2013 in | 0 comments

Dokument PIT 36 jest jednym spośród nieczęsto wybieranych blankietów, spowodowane jest to tym, że uwzględnia osoby prowadzące pozarolniczą działalność gospodarczą i tych, które dokonują rozliczeń samodzielnie. Podatnicy Ci są w mniejszości. Większość podatników dokonuje rozliczeń z podatku przez pracodawcę. W PIT 36 działa zdecydowanie mniejsza liczba ulg skarbowych, niż w przypadku PIT 37. Słusznym postępowaniem jest poznanie rodzajów ulg i zdawać sobie sprawę z tego, co możemy odliczyć od podatku.

Ulga dla pracujących za granicą

Ulga abolicyjna, jest skontrowanadla osób, które pomnażały swój kapitał za granicą i których nie zwolniono z obowiązku płacenia podatków. Biorąc pod uwagę te okoliczności można ubiegać się o zwolnienie z podatku według charakterystycznej i indywidualnej skali. 

Jakie mamy ulgi w rozliczeniu PIT 36

 Ulga prorodzinna jest jedną z ulg, którą odpisujemy przy okazji rozliczenia z podatku. Z formularza może skorzystać tylko jedna osoba. Oznacza to dla nas, że nie możemy rozliczenie się wspólnie z małżonkiem. Ten aspekt wystąpił w związku z prowadzeniem przez płatnika działalności gospodarczej, która jest zupełnie odrębną dziedziną niż zwykły etat i pobierana pensja. Nie możemy też skorzystać z możliwości wzięcia ulgi, gdy kształcimy samemu dziecko.

Korzystając z ulgi abolicyjnej należy wypełnić załącznik PIT-ZG. 

rozliczenie podatku PIT przez Internet Program do pit odliczenia podatkowe PIT 36 program pit pit online pit 2013 podatki podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>