Wypełniajmy PIT dokładnie!

Posted by on lut 23, 2014 in | 0 comments

By mieć z głowy PIT nie wystarczy go jedynie złożyć. Musimy to zrobić w stu procentach. Przed państwem następne zestawienie ciężkich pomyłek, których trzeba się wystrzegać za wszelką cenę!

Ważne druki PIT

 

Gdy używamy drukowanych formularzy lub niedokładnie przeglądamy Internet, łatwo natrafić na formularze przedawnione. Nie warto jest kolekcjonować PITów na zapas, dla następnych lat. Każdego roku któryś z PITów ulegnie najdrobniejszej zmianie, ale ona może łatwo unieważnić formularz. Z program do PIT 2013 dostajemy zapewnienie, że druki są z tego roku i właściwe.

Obliczenia zgodne z prawdą

 

Podatki to liczby, dlatego jeżeli nie umiemy dobrze liczyć, niech rozwiąże to program do PIT 2013. Kiedy planujemy wykonać to sami, nie zapominajmy, aby dwukrotnie przejrzeć wszystkie wyniki. Powinniśmy także nie zapominać, że zaokrąglamy końcówki sum. Końcówka 49gr minusuje w dół, zaś 51gr w górę. Kwoty są najistotniejszym aspektem Twojego rozliczenia podatkowego!

 

Nie zapominajmy o załącznikach

 

Formularze PIT nie są ważne w pojedynkę. Mają również należące do nich załączniki. Jeżeli wypełniamy PIT przez PIT online lub program do PIT 2013, dostajemy automatyczne podpowiedzi, które załączniki musimy uzupełnić. Z takim wsparciem dowiemy się o potrzebnych dokumentach. Listę załączników dostaniemy w Internecie lub w programie do PIT.

 

Poza tym pamiętajmy o najistotniejszej rzeczy – podpisie uwierzytelniającym deklarację. Bez podpisu jakikolwiek dokument jest pozbawiony mocy. Przystąp do rozliczenia nawet dziś, a zdążysz poprawić PIT nim skończy się sezon.

rozliczenie podatku PIT przez Internet Program do pit odliczenia podatkowe PIT 36 program pit pit online pit 2013 podatki podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>